Üye Girişi / Üye Ol |   OFİS KAPALI   OFİS KAPALI

TEMSA

ANA SAYFA TEMSA

Temsa Global, 1968 yılında kurulan ve Otobüs ve Midibüs segmentinde üretim ve ihracat yapan, ayrıca Mitsubishi marka otomobillerin ithalat ve satışını gerçekleştiren Türkiye merkezli otomotiv şirketidir.

 

Şirketin Adana'da fabrikası; Otobüs, Midibüs ve Hafif seri Kamyon üretimi gerçekleştirmektedir. Fabrikada Safir şehirlerarası yolcu ve turizm Otobüsleri, Prestij midibüsleri ile şehir içi toplu taşımacılık için üretilen Avenue Otobüsler, ayrıca Amerika için TS35, TS30, TS45 ve Avrupa için Avenue, LD, Midi Coach segmentinde ise MD9 Otobüsleri üretilmektedir.

 

Temsa'nın Mitsubishi Ortaklığı ile Ürettiği ilk Şehirlerarası Otobüs Modeli olan Maraton, 2015 yılında Yeni Görüntüsü ve Konfor özellikleriyle tekrar üretilmeye başlanmıştır.

 

Temsa ilk elektrikli Otobüs çalışması MD9 ElectriCITY adıyla UITP Milan 2015 fuarında tanıtmıştır. 9 metre sınıfında alçak girişli MD9 ElectriCITY tam elektrikli bir Otobüstür; dizel motor kullanmamaktadır. Temsa bu araçta karoseriyi üretip tahrik sistemini başka bir firmaya uygulatmak yerine bileşenleri kendisi seçip araca kendi ArGe merkezinde uygulamıştır. Araç kontrol yazılımı yine Temsa'nın ArGe bünyesinde tasarlanmaktadır.

 

Temsa'nın elektrikli araç yol haritasındaki diğer araç ise Aselsan ile birlikte geliştirmekte olduğu bir şehir içi Otobüstür. Bu araç Temsa Avenue'yu temel alan, yine MD9 ElectriCITY gibi tam elektrikli bir Otobüs olarak tasarlanmaktadır. Aselsan tarafından tasarlanan tahrik sistemi duraklarda ve ara duraklarda yüksek güçlü şarj istasyonlarında hızlı ara şarjlarla güzergahını tamamlayacak şekilde planlanmıştır.

 

Aşağıdaki tabloda belirtilen rakamlar 2004 - 2016 model araçlar içindir

MARKA TİP CİNS ADET
TEMSA & MITSUBISHI AVANCITY OTOBÜS 19
TEMSA & MITSUBISHI AVENUE OTOBÜS 1.462
TEMSA & MITSUBISHI DIAMOND OTOBÜS 173
TEMSA & MITSUBISHI MARATON OTOBÜS 99
TEMSA & MITSUBISHI MD 9LE OTOBÜS 87
TEMSA & MITSUBISHI METROPOL OTOBÜS 147
TEMSA & MITSUBISHI POWERBUS OTOBÜS 372
TEMSA & MITSUBISHI PRESTIJ OTOBÜS 10.449
TEMSA & MITSUBISHI SAFARI OTOBÜS 9
TEMSA & MITSUBISHI SAFIR OTOBÜS 2.414
TEMSA & MITSUBISHI TOURMALİN OTOBÜS 48

Taglar : Kurutuculu Hava Tahliye Ventili, Kurutuculu Hava Tahliye Valfi, Hava Kurutucu Filtre, Hava Kurutucu Filtresi, Hava Tahliye Ventili, Hava Tahliye Valfi, Hava Kurutucu Dağıtıcı Bileşik Merkezi, Hava İşlem Ünitesi, Fren Pedal Ventili, Fren Pedal Valfi, Hidrolik Fren Ana Merkez Silindiri, Role Ventil, Role Valf, Dağıtıcı Ventil, Dağıtıcı Valf, Hava Taksimat Ventili, Hava Taksimat Valfi, Basınç Sensörü, Yük Ayar Ventili, Yük Ayar Valfi, Dorse Kontrol Ventili, Dorse Kontrol Valfi, Süspansiyon Denge Ventili, Süspansiyon Denge Valfi, Ecas Seviye Sensörü, El Fren Ventili, El Fren Valfi, Kapı Kontrol Ventili, Kapı Kontrol Valfi, Su Tahliye Ventili, Su Tahliye Valfi, Tiktak Ventili, Tiktak Valfi, Pnomatik Kontrol Ventili, Pnomatik Kontrol Valfi, Yönlendirici Ventil, Yönlendirici Valf, Dorse Role Ventili, Dorse Role Valfi, Boşaltma Ventili, Boşaltma Valfi, Kontrol Silindiri, Egzos Fren Silindiri, Egzsoz Fren Silindiri, Takviye Pistonu, Basınç Ayarlayıcı Ventil, Basınç Ayarlayıcı Valf, Basınç Kısıtlayıcı Ventil, , Basınç Kısıtlayıcı Valf, Basınç Yükleme Ventili, Basınç Yükleme Valfi, Dorse Dingil Kaldırma Ventili, Dorse Dingil Kaldırma Valfi, Çabuk Tahliye Ventili, Çabuk Tahliye Valfi, Ayarlı Çabuk Tahliye Ventili, Ayarlı Çabuk Tahliye Valfi, Çiftli Kontrol Ventili, Çiftli Kontrol Valfi, Hava Hattı Filtresi, Alkol Ventili, Alkol Valfi, Hava Musluğu, Dorse Kaplini, Hidrolik Debriyaj Ana Merkez Silindiri, Debriyaj Alt Merkezi, Debriyaj Pedal Merkezi, Debriyaj Pedal Altı Merkezi, Fren Körüğü, Fren Körük, Vites Kutusu Ventli, Vites Kutusu Valfi, Şanzıman Ventili, Şanzıman Valfi, Şanzuman Ventili, Şanzuman Valfi, ABS Modülatörü, ABS Modulatorü, ABS Elektronik Ventili, ABS Elektronik Valfi, EBS Modülatörü, EBS Modulatorü, EBS Elektronik Ventili, EBS Elektronik Valfi, Elektronik Ventil, Elektronik Valfi, Solenoid Ventil, Solenoid Valf, ECAS Ventili, ECAS Valfi