Üye Girişi / Üye Ol |   OFİS AÇIK   OFİS AÇIK

HAKKIMIZDA

ANA SAYFA HAKKIMIZDA

   p_586713211689.jpg

          

 

1978 yılında aile şirketi olarak kurulan Yön Teknik, Ağır Vasıtalar için Türkiye’de Havalı Fren, Debriyaj Kumanda, Transmisyon ve Süspansiyon Kontrol Sistemleri & Tamamlayıcı Parçaları üretimi yapan ilk yerli sermayeli kuruluştur.

 

1980’lerde ihracata başlayan Yön Teknik, o günden bu yana dünyanın 65 farklı ülkesine ihracat gerçekleştirmiştir. Birçok ülkede yetkili satıcıları üzerinden gerçekleştirdiği satış ağıyla tanınan ve tercih edilen bir dünya markası olmuştur.

 

2000’li yılların başında Türkiye’deki başlıca Ticari Araç üreticilerinden Ford, BMC, Temsa Mitsubishi, Askam Chrysler ve Güleryüz gibi fabrikaların yanı sıra Tayland, İran ve İngiltere gibi yurtdışı merkezli ve kendi pazarlarının lideri üreticilerin de direk montajına ürün sağlamıştır.

 

2006 yılında İstanbul Tuzla Endüstri Serbest Bölgesi’ndeki yeni tesislerine taşınan YÖN TEKNİK, üretimini 13.500m2 kapalı alanda konusunda uzman kadrosu ile sürdürmekte ve bugün müşterilerine 4.000 (*2019 yılı) adedin üzerinde farklı ürün yelpazesiyle hizmet vermektedir.

 

Ürün Tasarım & Geliştirme, Kauçuk İmalat, Plastik İmalat, Talaşlı İmalat, Kalıp Tasarımı ve Üretimi, Saç Şekillendirme, Kaplama, Ürün Montaj ve Test işlemlerini kendi bünyesinde tamamlayabilen entegre bir tesise sahiptir. Makine parkında; CNC Torna ve İşleme Merkezleri, CNC Kalıp İşleme Merkezi, Kauçuk Enjeksiyon, Plastik Enjeksiyon, 3 Boyutlu Ölçüm cihazı ve daha birçok son teknoloji tezgah bulunmaktadır.

 

Kaliteden asla ödün vermeyen üretim sistemini prensip edinen Yön Teknik, uluslararası geçerliliği olan "IATF 16949:2016" ve "ISO 9001:2015" Kalite Yönetim Sistem Sertifikalarına sahip ve Ford Q1 Kalite Belgesini edinmek için çalışmalarına devam etmektedir.

Üretim Tesisleri Tanıtım (en)

             

 

 

Sunum (en)

 

 

Ürün Grupları

Hava Kurutucu / Tahliye Ventilleri, Hava Kurutucu - Dağıtıcı Bileşik Merkezleri, Fren Pedal Ventilleri, Hidrolik Fren Ana Merkez Silindirleri, Role Ventiller, Dağıtıcı Ventiller, Yük Ayar Ventilleri, Dorse Kontrol Ventilleri, Süspansiyon Denge Ventilleri, El Fren Ventilleri, Kapı Kontrol Ventilleri, Su Tahliye Ventilleri, Pnomatik Kontrol Ventilleri, Yönlendirici Ventiller, Dorse Role Ventilleri, Boşaltma Ventilleri, Kontrol Silindirleri, Takviye Pistonları, Basınç Ayarlayıcı & Kısıtlayıcı Ventiller, Dorse Dingil Kaldırma Ventilleri, Çabuk Tahliye Ventilleri, Çiftli Kontrol Ventilleri, Hava Hattı Filtreleri, Dorse Kaplinleri, Hidrolik Debriyaj Ana Merkez Silindirleri, Debriyaj Alt Merkezleri, Debriyaj Pedal Merkezleri, Debriyaj Pedal Altı Merkezleri, Fren Körükleri, Vites Kutusu & Şanzıman Ventilleri, ABS & EBS Elektronik Ventilleri, Elektronik Ventiller