Üye Girişi / Üye Ol |   OFİS KAPALI   OFİS KAPALI

GARANTİ ŞARTLARI

ANA SAYFA GARANTİ ŞARTLARI

GARANTİ ŞARTLARI


1) Genel Şartlar ;
1.1. Ürünlerimizin garanti süresi üretim tarihinden itibaren 2 (iki) yıldır.
1.2. Bütün ürünlerimiz, üretim tesisimizden sevk edilmeden önce %100 son kalite kontrol testinden geçmekte olup “OK” etiketi ile işaretlenmektedir.
1.3. Ürünün garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik, gerekse montajdan dolayı firmamızdan kaynaklanan hatalar nedeniyle arızalanması halinde yenisi ile değiştirilecektir.
1.4. Ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması halinde, arıza kaynağının tespitinin yapılabilmesi için Satış Sonrası Hizmetler departmanımıza gönderilmeden önce, ön incelemenin yapılabilmesi için web sitemizdeki www.yonteknik.com/ariza-iade-ekle formu doldurularak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. 2019 yılı itibariyle, Arıza Bildirim Formu doldurulmadan kesinlikle işlem yapılmamaktadır.
1.5. Yapılacak ön inceleme sonrası tarafımızdan onay verilmesine müteakiben, arıza bildiriminde bulunduğunuz ürünü anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi aracılığıyla Karşı Ödemeli olarak veya kendi anlaşmalı olduğunuz Kargo Şirketi aracılığıyla Peşin Ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Lütfen ürünü gönderirken daha önceden düzenlemiş olduğunuz “ARIZA BİLDİRİM FORMU” ve “Garanti Kapsamında incelenmek üzere bedelsiz olarak düzenlenmiştir” ibaresini belirtilmiş olan bir “İrsaliye” ile birlikte göndermeyi unutmayınız. Ayrıca, “ARIZA BİLDİRİM FORMU” nun bir kopyasını ürün size geri teslim edilene kadar saklayınız.
1.6. Anlaşmalı Kargo firmalarının güncel bilgileri için lütfen bize danışınız. Ürün, anlaşmalı olmadığımız kargo şirketi ile gönderildiği taktirde tarafımızdan teslim alınmayacaktır.

 

2) Ürünün İncelenme Süreci ve Sonuç Bildirimi ;
Ürününüz Satış Sonrası Hizmetler departmanımıza ulaşmasına müteakiben 30(otuz) iş günü içerisinde tarafımızdan incelenerek, Satış Sonrası Hizmetler yetkilimiz tarafından sizlere inceleme sonucumuz bildirilecektir. İncelememiz, aşağıda belirtilen şartname doğrultusunda neticelenecektir;

2.1. Ürünümüzün çalışmasında herhangi bir sorun olmadığının tespit edilmesi,
2.2. Ürünümüzün garanti süresi olan 2(iki) yıllık süreyi aştığının tespit edilmesi,
2.3. Ürünümüzün tarafımıza ait olmadığı ve/veya üzerine YÖN TEKNİK etiketi bulunmadığı tespit edilmesi,
2.4. Ürünümüzün dış etkenler sonucu darbeye maruz kaldığının ve/veya araca montaj esnasında aşırı güç uygulanarak kırıldığının tespit edilmesi,
2.5. Ürünümüzün demonte edilmiş olduğu (içinin açıldığı) ve sarı renkli emniyet boyalarının silinmiş olduğu tespit edilmesi,
2.6. Ürünümüzün kullanıldığı aracın sistemindeki arızalı diğer parçalar yüzünden arızalandığının ve/veya randıman alınamadığının tespit edilmesi,
2.7. Ürünümüzün hatalı montaj edildiğinin ve/veya araç modeline uygun olmayan ürünün seçildiğinin tespit edilmesi,
2.8. Ürünümüzün basınç ayarlarına ve/veya muhteviyatına müdahale edildiğinin tespit edilmesi,
2.9. Ürünümüzün uyumlu olmayan uygun yağlama kimyasalları (hidrolik yağlar, mineral yağlar, vb.) kullanıldığının tespit edilmesi,
2.10. Ürünümüzde tarafımızdan kaynaklanan herhangi bir üretim hatası olmadığı ancak ürünün son derece kirli, tozlu ve/veya yağlı olduğunun tespit durumlarında; 
“Ürün RED olacak ve tarafınıza alıcı ödemeli kargo ile İADE edilecektir.”

 

3) Diğer Şartlar ;
3.1. Garantimiz, sadece ürünümüz ile sınırlı olup tarafımızdan oluşabilecek ilgili servis işçiliği, nakliye, iş gecikmesi vb. durumları kapsamamaktadır.
3.2. İnceleme sonucu “Kabul” kararı verilen ürünlerin müşteriye geri gönderilmesi esnasında oluşan kargo bedeli firmamıza aittir. Bunun dışında; “Ret”, “Şartlı Kabul” ve “İstisnai Kabul” kararı verilen ürünlerin müşteriye geri gönderilmesi esnasında oluşan kargo bedeli müşteriye aittir.
3.3. Firmamızı gerekli gördüğü hallerde önceden ihbar etmeksizin yukarıda belirtilen maddelerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

Hızlı ve etkin bir şekilde hizmet verebilmemiz için yukarıda belirttiğimiz konulara uyulmasını siz değerli müşterilerimizden önemle rica ederiz!

  

Ürünü göndereceğiniz adres detayları ;
YÖN FREN TEKNİK A.Ş. (Satış Sonrası Hizmetler departmanı)
İÇMELER MAH. FIRAT SOK. NO:6/B-2 TUZLA İSTANBUL
Tel: 0216.3942920
Faks: 0216.3942900