Üye Girişi / Üye Ol |   OFİS AÇIK   OFİS AÇIK

TARİHÇE

ANA SAYFA TARİHÇE


p_516134404241.png

 

1978 yılında üretimine başlayan Yön Teknik, Türkiye’de Havalı Fren, Debriyaj Kumanda, Transmisyon ve Süspansiyon Kontrol Sistemleri & Tamamlayıcı Parçaları üretimi yapan Türkiye’nin ilk yerli sermayeli kuruluşudur. 

1980’li yılların sonuna doğru ihracata başlamış ve o günden bu yana dünyanın 65 farklı ülkesine ihracat gerçekleştirmiştir. Birçok ülkede yetkili satıcıları üzerinden gerçekleştirdiği satış ağıyla tanınan ve tercih edilen bir dünya markası olmuştur.

2000’li yılların başında Türkiye’deki başlıca Ticari Araç üreticilerinden Ford, BMC, Temsa Mitsubishi, Askam Chrysler ve Güleryüz Cobra gibi fabrikaların yanı sıra Tayland ve İran daki diğer Ticari Araç üreticilerinin de direk montajına ürün sağlamıştır.

2006 yılında İstanbul Tuzla'daki yeni tesislerine taşınan Yön Teknik, üretimini 13.500m2 kapalı alanda sürdürmekte ve bugün müşterilerine 2.000 adedin üzerinde farklı ürün yelpazesiyle hizmet vermektedir.

Ürün Tasarım & Geliştirme, Kauçuk İmalat, Talaşlı İmalat, Kalıp Tasarımı ve Üretimi, Saç Şekillendirme, Kaplama, Ürün Montaj ve Test işlemlerini kendi bünyesinde tamamlayabilen entegre bir tesise sahiptir.

Makine parkında; CNC Torna ve İşleme Merkezleri, CNC Kalıp İşleme Merkezi, Kauçuk Enjeksiyon, 3 Boyutlu Ölçüm cihazı ve daha birçok son teknoloji tezgah bulunmaktadır.

Kaliteden asla ödün vermeyen üretim sistemini prensip edinen Yön Teknik, uluslararası geçerliliği olan "IATF 16949:2016" ve "ISO 9001:2015" Kalite Yönetim Sistem Sertifikalarına sahip ve Ford Q1 Kalite Belgesini edinmek için çalışmalarına devam etmektedir.